Ak plánujete v lete brigádovať a neviete akú brigádu si nájsť, alebo kde ju hľadať, ponúkame vám zopár rád.

Mnoho študentov si chce počas letných prázdnin privyrobiť krátkodobou prácou, či už doma, alebo v zahraničí. Vzhľadom na aktuálnu situáciu s prebiehajúcou pandémiou ochorenia COVID-19 je však získanie povolenia na prácu v zahraničí takmer nemožné. Ako si nájsť brigádu na Slovensku? Poďme sa na to pozrieť.

 

Ako si zabezpečiť letnú brigádu

Prvým a najjednoduchším spôsobom, ako si nájsť brigádu, je vyhľadať si ju online, na internete. Brigády sú určené najmä pre študentov, mamičky na materskej dovolenke, nezamestnaných alebo aj pre ľudí pracujúcich na plný úväzok, ktorí si chcú privyrobiť popri práci.

Neviete si nájsť brigádu na webstránke? Skúste sa opýtať vašich priateľov a známych, či náhodou o niečom nevedia. S hľadaním brigády vám môžu pomôcť aj vaši rodinní príslušníci.

Najstarším spôsobom, ako si nájsť prácu, je navštíviť jednotlivé prevádzky a podniky osobne a skrátka sa v nich opýtať na prípadnú možnosť práce. V tomto prípade si určite nezabudnite zobrať so sebou aj váš životopis, v ktorom opíšte vaše schopnosti, zručnosti a jazykové znalosti.

Niektoré brigády ponúkajú aj prácu z domu, ktorá je mimoriadne žiadaná najmä v týchto časoch. Brigádnik má pri práci z domu vlastné pohodlie a zvyčajne aj voľnosť zvoliť si vlastné tempo, ktorým bude pracovať. Ráta sa to, či je práca hotová načas a nie to, kedy ju robí. V tomto prípade je potrebné vlastniť počítač so spoľahlivým internetom.

Pozor, niekedy sa na internete stretnete aj s podvodníkmi, ktorí sľubujú zárobok, ale ide skôr iba o marketingový ťah na ľudí, ktorí si hľadajú prácu. Nenechajte sa napáliť a spolupracujte iba s overenými poskytovateľmi práce. Ak sa pracovnej agentúre osvedčíte, radi si vás ponechajú aj na budúce leto, ale vám umožnia aj príležitostnú prácu počas roka.